EuroZoid
Discover The Most Popular Places In Europe

Hürrem Sultan Hamamı, Fatih | Tourist Information


ayasofyahurremsultanhamami.com

FATİH
Fatih, Turkey 34122

(0212) 517 35 35

Public Places and Attractions Near Hürrem Sultan Hamamı

Beyoğlu / Taksim, İstanbul
Distance: 1.8 mi Tourist Information
Taksim , Beyoğlu ,istiklal Caddesi
Istanbul, Turkey 34437

İstiklal Caddesi
Distance: 1.9 mi Tourist Information
İstiklal Caddesi, Beyoğlu
Istanbul, Turkey 34000

Taksim
Distance: 2.0 mi Tourist Information
Gumussuyu Mh.
Istanbul, Turkey 34050

+902122346410

Kız Kulesi
Distance: 1.6 mi Tourist Information
İmrahor Salacak Mh. 34668
Istanbul, Turkey 34668

Kızkulesi resmi sayfasidir. Maiden's Tower Official Facebook Page http://twitter.com/kizkuleistanbul

Üsküdar Sahili
Distance: 2.3 mi Tourist Information
Üsküdar
Istanbul, Turkey 34672

<>

Yıldız Parkı
Distance: 3.4 mi Tourist Information
Yıldız Korusu Yolu
Istanbul, Turkey 34349

444 44 55

Molla Aşkı Cafe
Distance: 2.6 mi Tourist Information
Ayvansaray Mah. Paşahamamı Sok. No:70 Fatih
Istanbul, Turkey 34034

212 534 86 44

İstanbul’un beş de ikisini seyredebileceğiniz, Roma, Bizans ve Osmanlı yazar, çizer üstadlarının en meşhurlarını toplayıp sohbet yapıp ilham aldıkları yer… Mollaaşkî Fatih Cafe’ den baktığınız zaman, Avrupa ile Asya’nın tarihinin derinliklerinde birbirleri ile kenetlendiğini seyredebilirsiniz. Şöyle bir ufka baktığınız zaman Kayışdağ’ ını, Haydarpaşa’yı, Selimiye kışlasını, sağ uç noktaya baktığınız zaman 600 yıl Dünya tarihini şekillendiren Osmanlı’nın Payidahdı Topkapı Saray’ını, sol uca baktığınız zaman ise Cenovalıların, Cenevizlilerin Galata’sını, tarihin iki şahidi gibi görebilirsiniz. Biraz daha gözlerinizi aşağı indirdiğiniz zaman 3 semavi din kardeş olmuş birbirlerine sarılmışlar. Yavuz Selim han Camii, hemen altında tarihte benzeri olmayan Rum Kırmızı Mektebi, hemen altında Patrikhane, hemen altında Bulgar Kilisesi yanlarında Yahudi Sinagogunu almışlar. Tarihe halı gibi serilmiş binlerce yıllık Vodinal Caddesi. Cenovalı ve Cenevizlilerin, Romalıların, Bizanslıların, Arapların, Perslerin, Osmanlı’nın, Rum’un, Yahudi’nin, Ermeni’nin, Süryani’nin, Çingene’ni,n Arnavutlar’ın, Boşnak’ ların, Tatarlar’ın, Rusların ticaret caddesi, Ustura Kemal’lerin ve tulumbaların ceket omuzda yürüdüğü naraların göğü deldiği Mişonlar’ ın Agoplar ‘ ın mezelerin mis gibi koktuğu balat… Haliç’in soluna baktığınızda Taksim’i Şişhane’yi Kasımpaşa’yı, Fatih Sultan Mehmet Han’ın karadan denize gemileri indirdiğini görür gibi olursunuz.Şişhane sırtlarından ufka doğru baktığınızda İstanbul’ un gelinlik kızı Çamlıca tepesini görürsünüz. O güzel gelini düşünürken Haliç’ in Marmara ile buluşup seviştiğini seyredersiniz, Galata köprüsüne hayranlıkla bakarken ufka dalarsınınız Lonca’nın müzik sesleri sizleri mest eder, hayal dünyasına kaybolur gidersiniz. Roma’nın ilk yazlık sarayının üstünde çay içtiğinizi ancak ezan sesleriyle anlarsınız.

Harbiye Askeri Müzesi
Distance: 2.9 mi Tourist Information
Valikonağı Caddesi, Harbiye
Istanbul, Turkey

Pera Müzesi-Museum
Distance: 1.7 mi Tourist Information
Meşrutiyet Caddesi No: 65 Tepebaşı, Beyoğlu
Istanbul, Turkey 34430

+ 90 212 334 99 00

Haliç Kongre Merkezi
Distance: 1.2 mi Tourist Information
Sütlüce Mah. Eski Karaağaç Cad. Beyoğlu
Istanbul, Turkey 34445

02123111111

Istanbul Archaeology Museums
Distance: 0.3 mi Tourist Information
Alemdar Cad. Osman Hamdi Bey Yokuşu Sk.
Istanbul, Turkey 34122

+90(212)5272700

İstanbul Arkeoloji Müzesi, çeşitli kültürlere ait bir milyonu aşkın eserle, dünyanın en büyük müzeleri arasındadır. Türkiye'nin müze olarak inşa edilen en eski binasıdır. 19. yüzyılın sonlarında ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey tarafından İmparatorluk Müzesi olarak kurulmuştur ve 13 Haziran 1891 tarihinde ziyarete açılmıştır.Müzenin BirimleriMüzenin koleksiyonunda, Balkanlar'dan Afrika'ya, Anadolu ve Mezopotamya'dan Arap Yarımadası'na ve Afganistan'a kadar, Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırları içinde yer alan medeniyetlere ait eserler bulunmaktadır. Müze üç ana birimden oluştuğu için İstanbul Arkeoloji Müzeleri olarak adlandırılmaktadır. Arkeoloji Müzesi (ana bina) Eski Şark Eserleri Müzesi Çinili Köşk müzesi

Hippodrome of Constantinople
Distance: 0.2 mi Tourist Information
çukurçeşme sokağı
Istanbul, Turkey 34122

The Hippodrome of Constantinople was a circus that was the sporting and social centre of Constantinople, capital of the Byzantine Empire. Today it is a square named Sultanahmet Meydanı in the Turkish city of Istanbul, with a few fragments of the original structure surviving.The word hippodrome comes from the Greek hippos, horse, and dromos, path or way. For this reason, it is sometimes also called Atmeydanı in Turkish. Horse racing and chariot racing were popular pastimes in the ancient world and hippodromes were common features of Greek cities in the Hellenistic, Roman and Byzantine eras.History and useAlthough the Hippodrome is usually associated with Constantinople's days of glory as an imperial capital, it actually predates that era. The first Hippodrome was built when the city was called Bysantium, and was a provincial town of moderate importance. In AD 203 the Emperor Septimius Severus rebuilt the city and expanded its walls, endowing it with a hippodrome, an arena for chariot races and other entertainment.In AD 324, the Emperor Constantine the Great decided to move the seat of the government from Rome to Byzantium, which he renamed Nova Roma (New Rome). This name failed to impress and the city soon became known as Constantinople, the City of Constantine. Constantine greatly enlarged the city, and one of his major undertakings was the renovation of the Hippodrome. It is estimated that the Hippodrome of Constantine was about 450m long and 130m wide. Its stands were capable of holding 100,000 spectators.

Beyazıt Camii
Distance: 0.8 mi Tourist Information
çökelek sokak bakır han n0 7-3 mercan
Fatih, Turkey 34126

<>

Çırağan Palace
Distance: 3.2 mi Tourist Information
Çırağan Caddesi, No:32 Beşiktaş
Istanbul, Turkey 34349

+902123264646

Çırağan Sarayı, Türkiye'nin İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinde, Çırağan Caddesi üzerinde bulunan tarihi saray.TarihiÇırağan'ın bugün Beşiktaş ve Ortaköy arasında bulunan yeri 17. yüzyılda "Kazancıoğlu Bahçeleri" diye bilinirdi. 18. yüzyılda Beşiktaş kıyılarını süsleyen denize nazır saraylar ve bahçeler Lale Devri diye bilinen 'Çiçek ve Müzik Aşkı' döneminin en önemli simgelerinden sayılmıştır. Bu dönem, bir eğlence olduğu kadar bir kültür parlaklığı devriydi. Dönemin hükümdarı olan III. Ahmed buradaki mülkünü gözde Vezir-i Azam'ı İbrahim Paşa'ya hediye etmiş ve ilk yalı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından eşi Fatma Sultan (III. Ahmed'in kızı) için inşa ettirilmiştir. Kendisi burada Çırağan Şenlikleri denilen meş'ale şenliklerini düzenletmiştir. İşte bu olaylar dolayısıyla bu alan Farsça'da ışık anlamına gelen 'Çırağan' ismiyle anılmaya başlanmıştır.Sultan II. Mahmud 1834'te bu alanı yeniden yapılandırma kararı alır. Önce mevcut olan yalıyı yıktırır. Yapının etrafında bulunan okul ve cami ortadan kaldırılır ve mevlevihane yakında bulunan bir yalıya nakledilir. Yeni saray için büyük ölçüde ahşap kullanılır gibi görünmesine rağmen esas bölümün temelinin yapımında tamamen taş kullanılmıştır. 40 adet sütun dikilerek klasik bir görünüm verilmiştir.Abdülmecid 1857'de Sultan II. Mahmud'un yaptırdığı ilk sarayı yıktırmış, batı mimarisi tarzında bir saray yaptırmayı planlamış ancak 1863'te vefat ettiğinden ve parasal sıkıntılar yüzünden sarayın yapımı yarım kalmıştır.

Mercan Yokuşu - Eminönü
Distance: 0.7 mi Tourist Information
çakmakçılar yokuşu büyük valide han no 52/53
Istanbul, Turkey 34116

Chora Museum
Distance: 2.7 mi Tourist Information
Kariye Müzesi Kariye Camii sokak No:26
Istanbul, Turkey 34087

+90212-631-9241

Depicting all manner of Christain iconography, from the Day of Judgement through to the Resurrection, the works here are arguably the most important surviving examples of Byzantine art in the world, both in terms of their execution and preservation. Ironically, this Christian art owes its excellent condition to the church's conversion to Islam in the early 16th century, when the frescoes and mosaics were covered over.

Sarayburnu
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Kennedy Caddesi
Istanbul, Turkey 34122

<>

Sarayburnu is a promontory separating the Golden Horn and the Sea of Marmara in Istanbul, Turkey. The area is where the renowned Topkapı Palace and Gülhane Park stand. Sarayburnu is included in the historic areas of Istanbul, added to the UNESCO World Heritage List in 1985.HistoryThe first settlement on the Sarayburnu goes back to Neolithic, c. 6600 BC. The settlement lasted for almost a millennium before being inundated by the rising level of the sea; however, it might have been moved further inland. The artifacts from this settlement recovered during excavations display some of the distinct features of other artifacts found in other excavations in northwestern Turkey.Another settlement on the Sarayburnu, named Lygos, was founded by Thracian tribes between the 13th and 11th centuries BC, along with the neighbouring Semistra, which Pliny the Elder had mentioned in his historical accounts. Only a few walls and substructures belonging to Lygos have survived to date, near the location where the famous Topkapı Palace now stands. During the period of Byzantium, the Acropolis used to stand where the Topkapı Palace stands today.

Bodrum Bodrum
Distance: 2.1 mi Tourist Information
İstanbul
Istanbul, Turkey 00000

Cihangir Parkı
Distance: 1.7 mi Tourist Information
Guneşli Sokağı
Istanbul, Turkey 34433

Taksim'de
Distance: 2.0 mi Tourist Information
Kocatepe Mah.Topçu Cad.18/A Beyoğlu
Istanbul, Turkey 34000

Taksim Talimhane'de oteller bölgesindeki şirin cafemizde, hijyenik koşullarda üretilen taze ve çıtır boşnak böreklerini ve her çeşit kahveyi bulabilirsiniz

Restaurant Near Hürrem Sultan Hamamı

Mimar Sinan Teras Cafe
Distance: 1.1 mi Tourist Information
Demirtaş Mahalles. Fetva Yokuşu, Mimar Sinan Hanı No:34 ( İstanbul Müftülüğü Yanı ) Süleymaniye / İstanbul
Istanbul, Turkey 34134

0212 514 44 14

Tarihi Vefa Bozacısı
Distance: 1.2 mi Tourist Information
Vefa, Katip Çelebi Cad. No:104/1
Istanbul, Turkey

+90 (212) 519 49 22

Tarihi Suleymaniye Kuru Fasulyecisi
Distance: 1.0 mi Tourist Information
Süleymaniye
Istanbul, Turkey 34116

0212 514 58 78

Cankurtaran Sosyal Tesisleri
Distance: 0.2 mi Tourist Information
Ahırkapı, İskele sokak, No: 1 Cankurtaran, Fatih, İstanbul Telefon: 0212 458 5414
Istanbul, Turkey 34122

<>

Kumkapi Afrodit Restaurant, Fasil
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Çapari Sokak No.55 Kumkapı - İSTANBUL
Istanbul, Turkey 34126

(0212) 516 08 35

Hamdi Restaurant
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Tahmis Caddesi, Kalçın Sokak No: 11
Eminönü, Turkey 34110

0212 528 03 90

KUMKAPI PATARA
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Samsa sokak No : 13 Kumkapı
Istanbul, Turkey

02125179919

EĞLENCE'nin TEK ADRESİ OLAN "KUMKAPI PATARA RESTAURANT" SİZ DEĞERLİ DOSTLARINI AĞIRLAMAKTAN ONUR ve MUTLULUK DUYUYOR, DÜĞÜN , NİŞAN , KINA , DOĞUM GÜNÜ , TOPLANTI ve BENZERİ ETKİNLİKLERİNİZDE ÖZEL İNDİRİMLERİMİZ SİZLER İÇİN OLACAKTIR , HENÜZ KUMKAPI PATARA RESTAURANT'la TANIŞMADIYSANIZ EN YAKIN ZAMANDA SİZİ DE BEKLİYORUZ ... HUZURLU ve SAĞLIKLI YAŞAYIN ... SEVGİYLE KALIN ...

COLONIE
Distance: 1.3 mi Tourist Information
Kemankeş Caddesi 87/A Karaköy
Istanbul, Turkey 34425

0 212 243 21 03

Kumkapı Kalamar
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Capariz Sk. No: 15, Kumkapı
Konaklı, Turkey 0035

<>

Vefakar Cafe
Distance: 1.1 mi Tourist Information
Kalenderhane Mah.Cemal Yener Tosyali Cad.No:68 Vefa Fatih
Istanbul, Turkey 34134

(0212) 526 0830

Kumkapı EGE Restaurant
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Çapariz Sokak No: 1 Kumkapı Fatih
Istanbul, Turkey 34130

02124583873

Sirena Pub & Restaurant
Distance: 0.9 mi Tourist Information
تركيا
Istanbul, Turkey 34112

+902125191163

Boğazın eşsiz güzelliği ile günbatımının büyüleyici birlikteliğinin en doyumsuz yaşandığı mekan… Sizi her akşam muhteşem Süleymaniye Camisi ve Galata kulesi’nin eşsiz manzarası eşliğinde balık tutanların arasında yemek yemeğe davet ediyoruz. Günün stresini atmak, günbatımını izlerken içkinizi yudumlamak, canlı müzik eşliğindeki sınırsız eğlenceye dahil olmak… Ne dersiniz? Her akşam yerli ve yabancı canlı müzik eşliğinde SİRENA’nın kendine özgü mutfağından çıkan birbirinden leziz deniz mahsüllerinin,taze balık ve ızgara çeşitlerinin lezzetinden kendinizi mahrum etmeyin. Nezih bir ortamda ailenizle ve dostlarınızla unutulmaz bir akşam yaşamaya ne dersiniz? Tarihle buluşan eşsiz bir manzaranın eşliğinde, gecelerinizi oldukça canlı yaşayacaksınız, Güleryüzlü ve tecrübeli personeli ile özel günlerinizi ölümsüz anılara dönüştürmek,dünya mutfağını en lezzetli haliyle sunan günlük taze deniz mahsülleri, taze balık çeşitleri ve birbirinden leziz mezelerin tadını canlı müzik eşliğinde çıkarmak için dogru yerdesiniz. Dilerseniz fix menü veya alacarte olarak tüm organizasyonlarınız (Düğün.nişan şirket yemekleri vs.)muhteşem manzaramızla ve eşsiz mekanımızla bütünleştirmek için 120 kişilik bahçe 400 kişilik salonumuzla tüm ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Şark [email protected] Çarşı
Distance: 0.6 mi Tourist Information
Terlikciler Sokak, No:41
Istanbul, Turkey 34126

Karaköy Afrodit Restaurant
Distance: 1.0 mi Tourist Information
galataportafrodit restaurant istanbul Türkiye
Istanbul, Turkey 34425

05321652934

Dedem Afrodit Resturant Karaköy Nural Özdemir e-mail : [email protected] e-mail : [email protected] NURAL ÖZDEMİR Gsm:532-165 29 34 Tel:212-249 07 86 Fax:212-249 07 87 http://karakoyafrodit.com/

Galata Olympos Restaurant
Distance: 1.0 mi Tourist Information
Bereketzade Mh. Beyoğlu
Istanbul, Turkey 34421

+90 212 243 82 54

Fresh fish and a splendid view of the Galata Olympos Restaurant.You will not forget the taste that is emerged by creative style oh Turkhish Cuisine thanks to very fresh sea foods.

Limon Cafe
Distance: 1.1 mi Tourist Information
karaağaç yolu üzeri
Istanbul, Turkey 34134

02842231313

Kalamar Restaurant
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Capariz Sk. No: 15 Kumkapi
Istanbul, Turkey 34126

+90 212 517-1849

The Han Cafe
Distance: 0.2 mi Tourist Information
Alemdar Caddesi no 22
Istanbul, Turkey 34110

02125266262

Kumkapi Denizkizi Restaurant
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Çakmaktaşı sokak No:3/5 Kumkapı/İstanbul
Istanbul, Turkey 34126

(021) 26387977

Semaver Cafe
Distance: 0.3 mi Tourist Information
kenndy cad. no 26
Istanbul, Turkey

02125182227

Spas/Beauty/Personal Care Near Hürrem Sultan Hamamı

İstanbul DORA Hotel
Distance: 2.5 mi Tourist Information
Dolapdere Caddesi No : 33
Taksim, Turkey 34347

00902122337070

Hakkımızda Sadece Konaklama Değil,Konukseverlik Mekanı… Istanbul Dora’da samimi tebessüm ve sıcak bir hoş geldin sizleri bekliyor. Executive chief öncülüğünde, yaratıcı ekibin hazırladığı birbirinden lezzetli, zengin, yerel ve dünya mutfaklarından sizin için özenle seçilerek hazırlanan kahvaltı ile güne merhaba diyeceksiniz. İstanbul Dora Otel’in iş merkezlerine ve tarihi mekânlarına, kültürel, eğlence ve alışveriş merkezlerine yakınlığı dakikalarla ifade ediliyor. Tempolu bir çalışma gününden sonra, otelimizin sıcacık renkleri ve rahatlık veren ortamı size bütün günün yorgunluğunu unutturacak ve arzu ederseniz günün yorgunluğunu piyano eşliğinde lobby barda içeceğinizi yudumlarken atabileceksiniz. İstanbul Dora’ya özel olarak tasarlanan anti bakteriyel ergonomik yatağınızda, mis gibi kokan çarşaflar ve yumuşacık puf yastıkların arasında farkında olmadan huzurla uykuya dalacaksınız. Her türlü konforun sizin için düşünüldüğü odalarımızda; dilerseniz ücretsiz mini bar içeklerinizi, çay ya da kahvenizi yudumlayabilir, dilerseniz rahat bir ortam sunan donanımlı çalışma masanızda çalışabilirsiniz. Zamanınızı modern Fitness & Spa merkezinde değerlendirirken muhteşem bir güne hazırlanmak için tazelenebilir Türk hamamı, sauna veya masajla kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Toplantı, davet, eğitim ve organizasyonlarınız için en son modern teknolojik ekipmanlarla donanmış toplantı salonlarımızda sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Tüm konaklamanız boyunca İstanbul Dora’nın güler yüzlü, eğitimli ve deneyimli personeli her zaman hizmetinizde olmaktan büyük mutluluk duyacaktır.

Cinili Hamam (Turkish Bath)
Distance: 2.7 mi Tourist Information
Murat Reis Mahallesi, Çavuşdere Caddesi No. 204, Üsküdar
Istanbul, Turkey

Erkekler kısmı tel :0216 553 15 93 Bayanlar Tel 0216 334 97 10

Çinili Hamam 1640 yılında Kösem Sultan tarafından yaptırılmış. Kösem Sultan hamamın kadınlar bölümü bittiğinde ölmüş ve inşaatı kardeşi devam ettirmiş. İnşaat sırasında Çinili Camii, kütüphane karakol ve hamam olarak 4 eser bir arada yaptırılmış. Çinili Hamam, Çinili Camii'nin inşaatında çalışan ustaların yıkanmaları için yapılmış. Adının çinili olduğu sizi yanıltmasın! Hamama isim veren çiniler maalesef ki hırsızlar tarafından çalınmış. Ancak hamamın işletmecileri duvarlarda mavi taşlar kullanarak orijinal konsepte sadık kalmışlar. Hamamın genelinde çok fazla bir değişiklik yapılmamış, dışarıda bulunan kubbelerde el değmeden tüm özelliğini bugüne kadar korumuştur. Hamamda bulunan mermerlerde ki kabartmalar kurnalar tarihin izlerini taşımaktadır. Sadece kapı doğramaları ve duvar boyaları yapının doğal yapısını bozmadan yenilenmiştir. Ağustos depreminde bile hiçbir zarar görmeyen hamamın duvar kalınlıklar 2 metredir. Çinili Hamam'ın tarihi özelliklerini ve güzelliklerini keşfeden bir çok dizi yapımcısı ve fotoğrafçılar bu hamamda çekimler yapmış filmlere ve dergilere konu olmuştur. Çinili Hamam'ın tamamen doğal bir ısıtma sistemi var. İki kubbenin ortasında bulunan, kadınlar tarafına daha yakın olan bölümün altında büyük bir kazan var bu kazana atılan büyük odunlar sayesinde hamam ısıtılıyor. Kış aylarında yaklaşık 1 ton odun yakılan hamamın tabanından ve duvarlardan geçen borular sayesinde sıcaklık akışı sağlanıyor, "tüteklik" adı verilen bacalardan duman dışarıya atılıyor 370 yıllık kubbeler Çinili Hamam'ı diğer hamamlardan ayıran bir çok özellik bulunmaktadır. Bir hamamda olması gereken en önemli şey temizlik ve hijyendir. Çinili Hamam yetkililerinin en çok dikkat ettiği unsur; iyi bir hizmet ve temizliktir. Hamamların kapısından içeriye girdiğinizde kötü bir koku karşılar sizi ancak Çinili Hamam'da kötü bir koku yerine buram buram tarih kokuyor. Buda oldukça temiz bir hamam olmasının en büyük ispatıdır. Genellikle hamamların basık ve kapalı bir atmosferi vardır. Ancak Çinili Hamam'da basık bir hava yok. Bunun nedeni ise, geniş bir alana sahip olması ve kubbelerinin oldukça yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Hamamın kubbelerinde ki delikler ışığın içeri girmesini sağlar, içerisinin çok sıcak olduğu zamanlarda ise, kubbelerde ki 370 yıllık fanuslar çıkartılıp hamamın hava alması sağlanır. The Çinili Hamamı was built in 1640 as part of a mosque complex ordered by the Valide Sultan Mahpeyker Kösem, wife of Ahmet I (r. 1604-1617) and mother of Ibrahim I. Kösem Sultan was one of the most powerful women of the Ottoman 17th century and gained unprecedented influence in political decision-making when acting as regent, which she did three times, for her son Murad IV, and her grandson Mehmed IV. She made enemies as well as allies and was murdered in 1651 at the age of around 70. It was built as Çinili Mosque, library, police office and hamam. Çinili hamam was made for Çinili Mosque’ s construction workers. The tiles had been stolen by the burglars. But Hamam’ s owners were sticked to its original concept as using blue tiles. Hamam has still its own charm. Çinili Hamam has a natural heating system. It’ s heated by a boiler in the middle of two domes using woods for heating. It’ s using approxiamately 1 tons per months in winter and vapour throwing away by the aim of chimneys called ‘ tüteklik ‘.Çinili Hamam has many differences seperated from the others with its 370 domes. In general; when you enter to the hamams a bad smell meets you, but in Çinili you’ re welcomed by an old history with its own elegance. The holes at the bottom of the dome provides sun light getting into the Hamam. In hot days; The lanterns is demounted and provided air to get into the intern area. Çinili Hamam is ready to welcome you with its own historical smell and mystique ambience.

Beauty Land Moda Saglik
Distance: 2.7 mi Tourist Information
Caferağa Mahallesi Mühürdar Caddesi No:107 Kadıköy/Moda
Istanbul, Turkey 34710

0216 414 79 50

Kuaför Serap Kocamustafapaşa
Distance: 2.5 mi Tourist Information
milli müdafa cad.no 40/a k.mustafapasa
Istanbul, Turkey

02125888882

Arzu'm Güzellik Salonu
Distance: 3.7 mi Tourist Information
islambey mah halitpaşa cd no:14 k:1 d:3
Eyüp, Turkey 34050

5321737663

FATİH Hamam
Distance: 2.0 mi Tourist Information
Akşemsettin mah. Akdeniz cad. yaren sok. no:30
Fatih, Turkey 34000

02125216060

FATİH Hamam
Distance: 2.0 mi Tourist Information
Akşemsettin mah. Akdeniz cad. yaren sok. no:30
Fatih, Turkey 34000

02125216060

زرع الشعر تركيا -silver hair
Distance: 0.7 mi Tourist Information
turkey
Beyazıt, Turkey 31400

05395551552

مركز سيلفر هير لزرع الشعر هو واحد من اهم المراكز بل ويتصدر واجهة مراكز زرع الشعر في تركيا الثقه المتبادله والدقه في العمل سرنا وارضاء العملاء هدفنا .

Cemile Gülsüm estetik ve güzellik merkezi
Distance: 2.2 mi Tourist Information
Hırka-i Şerif Mah.Altay cad.no:4/daire:1
Fatih, Turkey 34091

0212-532- 75- 88

Saloon ARZU
Distance: 3.6 mi Tourist Information
EYÜP SULTAN BULVARI NO:107/A EYUP
Istanbul, Turkey 34055

2125630850

AVŞAR BAYAN Kuaförü
Distance: 2.2 mi Tourist Information
BATTAL GAZİ SOKAK HIRKA-İ ŞERİF MAH.AZİZ APT.121/A
Fatih, Turkey 341250

05327834538

Fashion Kuaför Spa
Distance: 2.8 mi Tourist Information
moda caddesi
Istanbul, Turkey 81300

0 (216) 3472244

Değişim Bayan Kuaförü
Distance: 1.8 mi Tourist Information
evren paşa mahallesi Hürriyet Cad. Eski cuma pazarı sk. Karasu apt no:3/Ã
Serik, Turkey 07500

02427224727

Değişim Bayan Kuaförü
Distance: 1.8 mi Tourist Information
evren paşa mahallesi Hürriyet Cad. Eski cuma pazarı sk. Karasu apt no:3/Ã
Serik, Turkey 07500

02427224727

Class Lostra Saloon
Distance: 2.0 mi Tourist Information
Çengelköy Mah. Halk Cad. No:44/C
Çengelköy, Turkey 34680

0216 557 60 04

Bi Güzellik Yapsana
Distance: 2.9 mi Tourist Information
caferağa mah.dr.ihsanünlüer sok.ersoy apt.no:16\7
Moda, Turkey

05309773434

Kerastase Danışman Kuaför Olarak Hizmet Vermekteyiz Tüm Sorularınıza Cevapları Danışman Kuaför'ünüzde

CF HAİR CLUP
Distance: 2.8 mi Tourist Information
kurtuluş caddesi şahin sokak no-13/C
Sisli, Turkey

05358973818

CF HAİR CLUP
Distance: 2.8 mi Tourist Information
kurtuluş caddesi şahin sokak no-13/C
Sisli, Turkey

05358973818

Local Business Near Hürrem Sultan Hamamı

Αγία Σοφία, Κωνσταντινούπολη
Distance: 0.0 mi Tourist Information
Πόλη
Istanbul, Turkey

<>

The North Shield Pub
Distance: 0.0 mi Tourist Information
Ataşehir
Istanbul, Turkey 34750

+90-216-456-1474

Ayasofya Müzesi
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet Meydanı No:1 Eminönü
Istanbul, Turkey 34122

+90 21 25284500

En çok ziyaret edilen müzeler arasında yer alan Ayasofya; sanat ve mimarlık tarihi bakımından dünyanın en önde gelen anıtlardan biri olup, dünyanın 8. harikası olarak gösterilmektedir. Bugünkü Ayasofya aynı yerde fakat öncekilerinden farklı bir mimari anlayışla yapılmış olan üçüncü yapıdır. Bu yapı, İmparator Justinianos tarafından (527-565) dönemin iki önemli Mimarı olan Tralles'li (Aydın) Anthemios ile Miletos'lu (Balat) İsidoros'a yaptırılmıştır. 916 yıl kilise olan yapı, 1453 Yılında Fatih Sultan Mehmed tarafından İstanbul'un fethiyle camiye çevrilerek, 482 yıl cami olarak kullanılmıştır. Atatürk'ün emri ve Bakanlar Kurulu'nun Kararı ile 1935 yılında Ayasofya müze olarak kapılarını ziyarete açmıştır. Hagia Sophia is the one of the most visited museums and most prominent monuments in the world in terms of art and the history of architecture. The current Hagia Sophia is the third construction, done in a different architectural style, even though it occupies the same location as the previous two. The original building was constructed by the most important architects of the period (527-565), Anthemios (Tralles) and Isidoros (Miletus), under the order of Emperor Justinianos. It was used as a church for 916 years but, following the conquest of Istanbul by Fatih Sultan Mehmed, the Hagia Sophia was converted into mosque. Afterwards, it was used as a mosque for 482 years. Under the order of Atatürk and the decision of the Council of Ministers, Hagia Sophia was converted into a museum in 1935.

Hagia Sophia
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet
Istanbul, Turkey

The Italian Nero Coffee
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Ataturk International Airport
Istanbul, Turkey

Palatium
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Cankurtaran mah Kutlu gün sokak No:33 SultanAhmet
Istanbul, Turkey 34122

905322533436

Do not miss an opportunity to eat here. The decor is eye catching and unusual.

Basilica Cistern
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Yerebatan Caddesi No: 64 - Sultanahmet
Istanbul, Turkey 34110

(0212) 522 12 59

The Basilica Cistern, is the largest of several hundred ancient cisterns that lie beneath the city of Istanbul, Turkey. The cistern, located southwest of the Hagia Sophia on the historical peninsula of Sarayburnu, was built in the 6th century during the reign of Byzantine Emperor Justinian I.HistoryThe name of this subterranean structure derives from a large public square on the First Hill of Constantinople, the Stoa Basilica, beneath which it was originally constructed. Before being converted to a cistern, a great Basilica stood in its place, built between the 3rd and 4th centuries during the Early Roman Age as a commercial, legal and artistic centre. The basilica was reconstructed by Illus after a fire in 476.Ancient texts indicated that the basilica contained gardens, surrounded by a colonnade and facing the Hagia Sophia. According to ancient historians, Emperor Constantine built a structure that was later rebuilt and enlarged by Emperor Justinian after the Nika riots of 532, which devastated the city.Historical texts claim that 7,000 slaves were involved in the construction of the cistern.The enlarged cistern provided a water filtration system for the Great Palace of Constantinople and other buildings on the First Hill, and continued to provide water to the Topkapi Palace after the Ottoman conquest in 1453 and into modern times.

Basilica Cistern
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet Square Sultanahmet -
Istanbul, Turkey

+57 3163357102

Yerebatan Sarnıcı
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Yerebatan C No: 1
Istanbul, Turkey 34410

(0212) 522 12 59

İstanbul Sultan Ahmet Meydanı
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet Mh., At Meydanı No:7, Fatih
Istanbul, Turkey 34122

<>

Aya Sofia, Sultanahmeit Istanbul
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet Mh., Ayasofya Meydanı, Fatih
Istanbul, Turkey 34110

05334942905

Hagia Sophia/ Aya Sofya
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Ayasofya Meydanı, Sultanahmet Fatih/İSTANBUL
Istanbul, Turkey

0 (212) 522 17 50

Ayasofya Müzesi/ Hagia Sophia
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Ayasofya Meydanı No.1 Sultanahmet/Fatih
Istanbul, Turkey 34110

Ayasofya&Sultanahmet
Distance: 0.1 mi Tourist Information
ayasofya meydanı
Istanbul, Turkey 34122

<>

Valide Sultan Konagi
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Cankurtaran Mah. Kutlugu Sok. No/1, Sultanahmet;Ho
Istanbul, Turkey 34122

Tarihi Sultanahmet Köftecisi
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet Meydanı_
Istanbul, Turkey 34110

0212 520 0566

Sultanahmet Cami
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet
Istanbul, Turkey 34122

0 212 518 13 19

Green Corner, Sultanahmet
Distance: 0.1 mi Tourist Information
alemdar cad.caferiye sk. no 12 sultanahmet istan
Istanbul, Turkey 34000

Sultanahmet Köfteçisi Selim Usta
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Divanyolu Cad. 12/A
Istanbul, Turkey

+90 (212) 520 05 66

Arasta Bazaar
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Sultanahmet, Istanbul, Turkey
Istanbul, Turkey 34122