EuroZoid
Discover The Most Popular Places In Europe

Lades Menemen, Taksim, Istanbul | Tourist Information


Sadri Alışık Sokak No:9
Istanbul, Turkey 34433


Breakfast and Brunch Restaurant Near Lades Menemen, Taksim

Avam Kahvesi Beyoğlu
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Çukurluçeşme Sokak No:4/A Beyoğlu
Istanbul, 34433

02122927276

Bin bir çeşit mekânın eda ettiği, gün geçtikçe bunlara yenilerinin eklendiği Beyoğlu’nda yaklaşık üç aydır Avam Kahvesi adıyla bir “eski-yeni” tebdil-i mekân da faaliyetini sürdürüyor. Avam Kahvesi, Türkiye’nin son otuz yılını yaşanmamış sayıp 50'lerden 80'lere karınca kararınca bir orta sınıf mikrokosmosu yaratmaya çalışan, bunu da menfi ya da müspet bir taraf olmakla değil olduğu haliyle bakmaya anlamaya çalışarak yapmaya gayret eden bir mekân olarak tasarlandı. Bütün bunlara karşın Avam Kahvesi modern nostaljiperverler gibi geçmişi her şeyiyle ihya etmekten ziyade o dönemin kıymetlerini güzelleyerek bugün için birer işaret fişeği olarak algılama gayretindedir. Bu kıymetlerden olan, 60’larda sayıları binlerle ifade edilen fakat bugün artık küresel içecek firmalarıyla rekabet edemeyerek battıkları için onlara düşen, yerel gazozlardan on beşini bir arada tadabileceğiniz İstanbul’daki tek mekân Avam Kahvesi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Ankara (Mersin), Aroma Meltem (Bursa), Bade (Adana), Bağlar (Safranbolu), Bozdağ (Salihli), Dört Mevsim (Akhisar), Kayısı Kola (Malatya), Neşe (Adapazarı), Niğde, Özbağ (Kırşehir), Poyraz (Tokat), Ufuk (Ordu), Uludağ (Bursa), Zafer (Denizli), Zaman (Adana) gazozlarını menüsünde bulunduran Avam Kahvesi, bunları, gazozun vazgeçilmez ekürisi leblebiyle beraber servis ediyor. Gazozların yanı sıra kahvaltılıklardan tost ve sandviçlere, salatalardan makarnalara, ana yemeklerden tatlılara kadar zengin bir yiyecek menüsüne de sahip Avam Kahvesi. Türk kahvesinden espressoya, çörekotu kahvesinden menengiç kahvesine uzanan zengin bir sıcak içecek menüsüne sahip olan Avam Kahvesi, ayrıca benzer zenginlikte bir soğuk içecek menüsüne de yer veriyor. Nihayet, yüzlerce mekânı barındıran Beyoğlu’nda herhangi bir yer olmaktan çok huzurlu ve sükûnetli ortamıyla sohbeti harlayabileceğiniz bir mekân olarak Avam Kahvesi, bu hengâmenin içinde, naçizane rahatlık ve keyifperverliğin misali olmak amacındadır.

Karaköy Güllüoğlu
Distance: 0.8 mi Tourist Information
Rıhtım Cad. No:3 - 4 Karaköy
Istanbul, 34425

0212 293 09 10

Dogaciyiz Gourmet
Distance: 0.3 mi Tourist Information
Kılıçali Paşa Mah.Kasatura sokak No: 16/A Beyoğlu/Cihangirİstanbul
Beyoglu, 34433

02122438190

dogaciyiz.com TÜM ÜRÜNLERİMİZ KÖYLERDE YETİŞEN % DOĞAL ÜRÜNLERLE HAZIRLANMIŞTIR. Geleneksel köy ürünleri en doğal ve en lezzetli haliyle artık cihangirde Hatayda doğal ürünler atolyemizde ürettiğimiz 100 yılların tecrubesiyle ve en eski yöntemlerle kadınlarımızın hijyenik ortamda hazırladıkları ürünleri ilk elden sizlere ulaştırmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz . HATAY Kuzeyden güneye, güneyden kuzeye giden ve doğudan gelen anayolların kavşak noktasında bulunan Antakya, tarihi boyunca kıtalar ve bölgeler arası ticarette önemli rol oynamış, yolcu kervanları için bir konaklama yeri ve çeşitli bölgelerden gelen insanlar için bir kültür alışverişi merkezi olmuştur Bu Çok zengin kültürlerin bir arada yaşadığı bu şehirde lezzetler hiç değişmedi ve 600 çeşit yemeği ve sıra dışı lezzetleriyle "Dünya Gastronomi Şehri" olma yolunda adaylık başvurusu UNESCO tarafından kabul edilen dünyadaki 4 kentten biri olmaya hak kazanmıştır. Tüm ürünlerimiz Sezonunda kendi arazilerimizde ve bahçelerimizde doğal olarak yetişen ürünlerle % 100 doğal ve Hiç bir katkı Maddesi kullanılmadan üretilmiştir.

Cafe Firuz
Distance: 0.3 mi Tourist Information
Firuzağa Mah Defterdar Yokuşu 55
Istanbul, 34433

02122520241

Cafe Firuz, yenilenmiş yüzüyle misafirlerine “Yeniden Merhaba” dedi Yenilenmiş dekoru ve yeni lezzetleriyle Cafe Firuz Cihangir’in tam ortasında kapılarını yeniden açtı. 2008 yılında hizmet vermeye başlayan ve o günden beri Cihangir'e gelenlerin vazgeçilmez mekanı olan Cafe Firuz, yenilenen yüzüyle misafirlerine “Yeniden Merhaba” dedi. Cihangir’in en gözde mekanları arasında yer alan Cafe Firuz, baştan aşağıya yenilenmiş dekoru, yeni menüsü ile misafirlerini ağırlama heyecanını yaşıyor. Firuzağa Camii’nin yanında yer alan Cafe Firuz, Cihangir’den yolu geçen herkese misafirperverliği, özenli ve titiz hizmetiyle kapılarını sonuna kadar açıyor. Cafe Firuz, leziz menüleri ve sıcacık ve dinamik çizgiler taşıyan yeni dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Cihangir’de yaşayan ünlülerin de uğrak yeri olma özelliği taşıyan mekânda, misafirler ünlü simalarla aynı havayı soluyarak hoş sürprizlerle karşılaşabiliyorlar.

Van Kahvaltı Sofrası
Distance: 0.2 mi Tourist Information
Firuzağa Mah.Ağahamam Cad. No:1/B Beyoğlu
Istanbul, 000000

02122431965

Pell's Cafe
Distance: 0.3 mi Tourist Information
Cihangir Yeni Yuva Sokak No:18/B Beyoglu
Istanbul,

+902123516072

"Everything we serve is from where it is best grown, Everything we made is all-homemade.." Having advantage of being from Marmaris- a small town on the south-west corner of Turkey- we have a great privilige having access to local producers' Olives, Cheeses, Country Eggs, Butter, Buffalo Cream(Kaymak), Worldwide Famous Pine-Honey, besides our families' productions like mommy's jams, daddy's walnut-tomato paste, and seasonal veggies from our own farm. We also Make Turkish Egg-Dish&Pancake (Menemen& Gozleme) in traditional way.. Breakfast is served all-day but we have also few but incredibly tasty options for the rest of the day like mommy's recipe Meatballs, Homemade Burgers, Refreshing Salads, and Legendary Soup Plate..

YİĞİT Sofram Gözleme ve Kahvaltı
Distance: 0.1 mi Tourist Information
Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Cad. No44/B Beyoğlu
Istanbul,

02122430433

Arca Cafe&Rest.
Distance: 0.0 mi Tourist Information
Ağa Camii Karşısı Sadri Alışık Sok. Gülümseyen Çıkmazı No:4 Taksim Beyoğlu, İstanbul
Taksim,

0212 244 03 76

En güzel dostlukların mekanıdır Arca Cafe.. Biz bize sohbetler , ve kendnizi rahat hissedebileceğiniz bi ortam için her zaman bekleriz...

Sütiş - Taksim
Distance: 0.2 mi Tourist Information
Istiklal Caddesi No.7 Beyuglu
Istanbul,

(0212) 251 32 70

Lokanta Opa
Distance: 1.3 mi Tourist Information
Turkali mahallesi Nuzhetiye caddesi no:24/A
Istanbul,

02122618889

Mom's Profiterol & Ekler
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Türk Ali Mh. Nusritiye Cad. 56/B Beşiktaş
Istanbul,

02122592930

The House Cafe
Distance: 1.2 mi Tourist Information
Atiye Sokak No: 10-1 Nişantaşı / İstanbul
Istanbul, 34367

(0212) 259 23 77

Çeşme Bazlama Kahvaltı - Nişantaşı
Distance: 1.2 mi Tourist Information
Teşvikiye Mah. Osman Fahir Seden Sok. No: 8
Tesvikiye, 34365

532 556 01 35

Çeşme'de adını duyurup sadece günü değil, bir mevsimi güzelleştirmeyi başaran Bazlama Kahvaltı, lezzetlerini İstanbul'a taşıyarak kahvaltı sevdalılarını mutlu etmeyi başarıyor. Doğa lezzetleri, özenle temin edilen malzemeleri, peynirleri, reçelleri ve çok daha fazlasıyla konuklarını Teşvikiye'de ağırlayan Bazlama Kahvaltı, güler yüzlü anlayışıyla konuklarının değişmez mekanlarından biri haline geliyor. Serpme Kahvaltı Aydın zeytinyağı ve zeytin çeşitlerimiz Nurten annemizin Bazlama yoğurtlusu Aydın bal ve manda kaymağı Nurten annemizin Bazlama acukası 4 çeşit peynir Çeşme domates, köy biberi ve salatalık Trabzon yayık tereyağı Susamlı pekmez-tahin İzmir Tire Karadut reçel-lor Nurten annemizin kendi reçelleri (16 çeşit) Kasap sucuğumuz Köy menemeni Nurten annenmizin yaprak sarması Kuruyemış ve Meyve Pişi Gözleme Bazlama VE TABİKİ DE SINIRSIZ ÇAY!

Local Business Near Lades Menemen, Taksim

Umut Raf
Distance: 1.5 mi Tourist Information
Mercan Mh. Uzunçarşı Cd. Paşa Cami Sk. No:4
Istanbul, Turkey 34116

02125221515

Raf sistemleri ve askılık sitemleri, vitrin mankeleri toptan satış merkezi

İstanbul Ataturk Havaalani Dishatlar Terminali
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Yeşilköy, 34149 İstanbul
Istanbul, Turkey

+90 212 463 3000

Fasuli Sirkeci
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Kocapasa Mahallesi Muradiye Caddesi Sirkeci
Istanbul, Turkey 34110

02125285053

Kız Kulesi
Distance: 1.6 mi Tourist Information
Karaköy -Kadıköy Vapuru
Istanbul, Turkey

Saray Burnu Gülhane Parkı
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Kennedy Caddesi
Istanbul, Turkey 34122

Hafiz Mustafa Tatlicisi Sirkeci
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Hocapasa Mahallesi Muradiye Caddesi No: 51, Sirkeci - Eminönü/ Istanbul
Istanbul, Turkey 34110

Makro Fotokopi
Distance: 1.7 mi Tourist Information
SÜLEYMANİYE CADDESİ, EL MARUF SOKAK, NO:4/A SÜLEYMANİYE/FATİH
Fatih, Turkey 34525

0 212 526 86 24

İstanbul Sirkeci Terminal
Distance: 1.4 mi Tourist Information
NÖBETHANE CADDESİ. SERDAR SOK. NO:24 SİRKECİ
Istanbul, Turkey 34110

Istanbul Sirkeci Terminal, also known as Istanbul Terminal, is a railway terminal in Istanbul. The Terminal is located on the tip of Istanbul's historic peninsula right next to the Golden Horn and just northwest of Gülhane Park and the famous Topkapı Palace. Sirkeci Terminal, along with Haydarpaşa Terminal on the other side of the Bosphorus, are Istanbul's two intercity and commuter railway terminals. Built in 1890 by the Oriental Railway as the eastern terminus of the world-famous Orient Express, Sirkeci Terminal has become a symbol of the city. As of 19 March 2013 service to the station had been indefinitely suspended due to the rehabilitation of the existing line between Kazlıçeşme and Halkalı for the new Marmaray commuter rail line. On 29 October 2013, a new underground station opened to the public and is currently serviced by Marmaray trains travelling across the Bosphorus. Sirkeci Terminal has a total of 4 platforms with 7 tracks . Formerly, commuter trains to Halkalı would depart from tracks 2, 3 and 4 while Regional trains to Kapıkule, Edirne and Uzunköprü along with International trains to Bucharest, Sofiya and Belgrade would depart from tracks 1 and 5.

Hacı Şerif 1938
Distance: 1.4 mi Tourist Information
yeni cami caddesi no 19 eminönü
Istanbul, Turkey

444 1938

Sark Han
Distance: 1.5 mi Tourist Information
VASIFÇINAR CAD. RIZAPAŞA YOKUŞU
Istanbul, Turkey 34116

05369707403

Tarihi Suleymaniye Kuru Fasulyecisi
Distance: 1.6 mi Tourist Information
Süleymaniye
Istanbul, Turkey 34116

0212 514 58 78

Hurrem Sultan Turbesi Suleymaniye
Distance: 1.5 mi Tourist Information
Beyazit
Istanbul, Turkey 34116

Hafiz Mustafa Sekerlemeleri - Eminonu
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Hobyar Mahallesi Hamidiye Cad. No:84 Bahçekapı Eminönü
Istanbul, Turkey 34112

(0212) 513 3610

Galata ERKEK Kuaförü
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Eminönü
Eminönü, Turkey 34

05387347102

Kanuni Sultan Süleyman
Distance: 1.5 mi Tourist Information
süleymaniye camii
Istanbul, Turkey 34116

NAZRA 2014
Distance: 1.4 mi Tourist Information
Çökertme Caddesi & Özkan Sokak, 48400 Bodrum, Turkey
Yalıkavak, Turkey 48400

Mağaza: 0252 385 49 51 - 0530 118 69 07 Satış Ayça Çelikoğlu

Yalıkavak Çökertme caddesi Marinanın başlangıcında basketbol sahasının karşısında.

Türkiye İş Bankası Müzesi
Distance: 1.3 mi Tourist Information
Hobyar Mahallesi Bankacılar Caddesi No:2 Eminönü
Istanbul, Turkey 34112

212 - 5111331

موقع أخبار العالم
Distance: 1.5 mi Tourist Information
Türkiye
Istanbul, Turkey

0212 528 59 59

أخبار حول تركيا وشؤون الشرق الأوسط Akhbar Al Aalam

Zore Aksesuarları
Distance: 1.5 mi Tourist Information
Hanımeli Sokak 33/A
Ankara, Turkey

(0312) 230 04 34

Türkiyenin Cep Telefonu Aksesuar Toptancısı ... Deneyimli ekibi ve çalışanları ile Kaliteden Ödün vermeden yenilikleri moda ile birleştirmede öncü marka www.zoreaksesuar.com

Cafe Kat 4
Distance: 1.3 mi Tourist Information
Yalı Köşkü Cad. 64 kat 4
Istanbul, Turkey 34112

+90 212 514 66 88